Ні для кого не секрет, що осінньо-зимовий період відрізняється підвищеним епідеміологічним порогом. При цьому абсолютно не важливо, як в цьому році назвуть респіраторний вірус, важливо те, що він передається повітряно-крапельним шляхом і вражає органи дихання в першу чергу.
Однак, як же бути, якщо вірус все-таки атакував Ваш організм?
Сьогодні ми надамо нашим передплатникам ТОП-10 корисних порад стосовно того, як боротися з респіраторними захворюваннями:
- В першу чергу не розлучатися з чашкою, заповненою теплою рідиною (чай, компот або морс). Пити, пити і ще раз пити.
- Хочеться їсти, їжте, але тільки, якщо хочеться. Краще щось легке, рідке. При відсутності апетиту не варто завантажувати організм насильно.
- Обов’язково промивайте ніс сольовими розчинами – гігієна і зволоження слизової оболонки дихальних шляхів.
- Провітрюйте кімнату якомога частіше, вологе прибирання, мінімум раз на день. У приміщенні не повинно бути сухо і жарко.
- Важливо постійно перевіряти температуру тіла, приймати жарознижуюче при температурі вище 38,0-38,5.
- Процедури у вигляді розтирання грудної клітини жиром тварин, накладання гірчичників та ін. не рекомендуються в гострому лихоманковому періоді, та й взагалі більше скидаються на психотерапію.
- При ураженні верхніх дихальних шляхів (ніс, горло, гортань) ніякі відхаркувальні засоби не потрібні – вони тільки підсилять кашель.
- Інтерферони для місцевого або внутрішнього застосування -ліки з недоведеною ефективністю.
- Пам’ятайте, вірусні інфекції не лікуються антибіотиками.
- І, нарешті, найголовніше! Не займайтеся самолікуванням! Цінуйте своє здоров’я!
Пам’ятайте, гострі вірусні інфекції можуть бути дуже небезпечні і підступні. Звичайна, на перший погляд, застуда вже через кілька днів може перерости в найсильніший бронхіт, отит, гайморит. Саме тому, не відкладайте свій візит до лікаря вже при перших ознаках застуди.
Любіть себе і будьте завжди здорові!