096 86 555 55
Uncategorized

Школа сьогодення

Школа сьогодення: 8 фактів про School

Ніякої шкільної форми, проекти, присвячені президентам, і суміжні уроки іноземних мов

Профільна школа фокусується на підготовці в біотехнічних науках, інженерії, математиці, хімії та фізиці. Нестандартна школа – в звичайній американській старшій школі навчаеється від 1200 до 2000 осіб, тут тільки 320 школярів. Школа, оснащена усім необхідним обладнанням для проведення досліджень і проектів. Вони виховують lifetime learners – вічних дослідників, які не повинні будувати знання навколо одного предмета, а розвиватися всебічно і відповідати вимогам часу.

 

  1. Ноутбуки для кожного студента і електронний документообіг

При зарахуванні кожному школяреві надається ноутбук, яким вони користуються до кінця навчання. Весь документообіг електронний – розклад занять, оцінки, домашні завдання, зворотний зв’язок від викладачів. В основному, ніякого спеціального софту, тільки Google.

Розклад гнучкий – учні стежать за ним онлайн, зміни можуть відбуватися прямо протягом дня. На заняттях їм дозволено користуватися ноутбуками, тому що вони переважно працюють в групах і шукають відповіді на питання, проводять дослідження за допомогою інтернет-ресурсів.

 

  1. Роль вчителя – створювати середовище для пізнання

Завдання викладача – розмити межі предмета і розвивати критичне мислення. Наприклад, на занятті з англійської мови школярі не зубрять правила і пишуть диктанти, а досліджують першоджерела і пишуть есе про соціальні явища, релігію та філософію. Вони вивчають різні стилі в літературі і створюють свої маленькі історії з використанням різноманітної стилістики, дивляться кіно, читають книги і формують своє бачення за змістом. Учитель зобов’язаний не розповісти матеріал, а створити середовище, у якому учень сам відкриє для себе ці знання.

  1. Уроки іноземних мов можуть бути суміжними

Вчителі іспанської та англійської запросто можуть робити спільний урок, де інтегрують тематику в дискусії та обговорення зі студентами різними мовами (тут усіх називають students, навіть в початковій школі).

  1. Фізика для практики

Математику і фізику викладають максимально з фокусом на практичне застосування науки і відразу дають профорієнтацію, де ці знання можуть стати у нагоді.

  1. Класи – лабораторії

Природничі науки викладаються в комплексі – наприклад, хімія і фізика можуть бути об’єднані в один проект, над яким працюють кілька занять. Потім шляхи предметів можуть знову розійтися. Кожен клас – лабораторія, де всі явища можна побачити своїми очима і зрозуміти принцип. Ніякого пафосу, нічого дорогого – але все потрібне.

  1. Навчання через проекти

Кожен семестр студенти роблять груповий проект – наприклад, моделюють ідеального президента США. Президентом майбутнього вони, до речі, бачили колишнього іммігранта-енваерменталіста, нобелівського лауреата і випускника Гарварда. Профіль для політтехнологів майбутнього. Тепер фільми зніматимуть.

  1. Ніякої форми і море велосипедів

Розклад у класах з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 2:45, середа здебільшого вихідний день. Форми немає, є спортмайданчик, паркінг для велосипедів.

  1. Посада директора – виборна

Директора обирає рада вчителів за контрактом, і вибір роблять згідно зі стратегією розвитку школи, яка пропонує кожен з кандидатів.

У школі відмінна атмосфера, дійсно приклад школи майбутнього, де все створено для розвитку особистості.