096 86 555 55
Uncategorized

8 книг для розвитку емоційного інтелекту дитини

Як виростити щасливу людину

КНИГИ

4704

Ми не раз писали про важливість емоційного інтелекту – вміння справлятися з емоціями, розпізнавати емоції інших людей, контролювати складні переживання. Це одне з ключових умінь успішних людей і вчити ключових вмінь успішних людей з дитинства. Де батьки можуть здобути інформацію з необхідної теми і почерпнути знання про методики розвитку емоційного інтелекту у дітей? Пропонуємо вам 8 хороших книг стосовно цього.

Емоційний інтелект

Деніел Гоулман

Ця книга – творіння одного з головних дослідників емоційного інтелекту, тому починати вивчати питання краще з цього бестселера. Деніел Гоулман відкрив поняття «емоційний інтелект» і довів його важливість у формуванні дитячої особистості. Багатьом батькам і самим буде корисно дізнатися про те, чому не можна придушувати емоції і як управляти негативними емоціями на кшталт гніву і страху. Виявляється, всі наші проблеми в стосунках з дітьми, колегами і один з одним пояснюються пробілами в емоційному вихованні. Тому надолужуємо втрачене і вчимо дітей бути щасливими.

 

Емоційний інтелект дитини

Джон Готтман, Джоан Деклер

Як ви собі уявляєте емоційне виховання: ви сидите на дивані і читаєте дитині лекцію про те, як потрібно себе вести? Автори цієї книги вважають, що емоційне виховання – це те, як батьки спілкуються зі своїми дітьми в емоційні моменти. Батьки повинні навчитися адекватно реагувати на негативні почуття дитини і розмовляти з нею про найрізноманітніші емоції відкрито. Саме так можна навчити дітей справлятися з їх проблемами.

 

Мова життя. Ненасильницьке спілкування

Маршалл Розенберг

Маршалл Розенберг – миротворець, і він навчить вас спілкуватися без «застосування сили». Звучить дуже заманливо. Це може стати в нагоді в будь-якій сфері життя, а в спілкуванні з дітьми – і поготів.

Дитина-оптиміст

Мартін Селигман

З недавніх пір позитивне мислення – наше все. Так чому б не навчити йому дитину? Основоположник позитивної психології і автор цієї книги Мартін Селигман допомагає батькам у цій непростій справі. Він вважає, що саме оптимізм – запорука майбутнього успіху і здорової самооцінки. Але якщо правда, що діти переймають наше бачення життя, то для того, щоб виростити оптиміста потрібно стати оптимістом. У книзі на вас чекають практичні поради, тести і корисні вправи.

 

Моя дитина – інтроверт

Марті Лейні

Діти бувають зовсім на нас не схожі. Ви, звичайно, можете бути фанатом вечірок в піжамах і боїв подушками, пейнтболу і КВНу, а ось ваша дитина може тільки похмуро відбиватися від ваших пропозицій приєднатися до цього «свята життя». З дитиною все гаразд, просто вона – інтроверт. Не треба його переробляти. Його потрібно зрозуміти. Ця книга допоможе вам у цьому, а також дасть корисні поради, які допоможуть розвинути здібності дитини та досягти успіху в світі екстравертів.

Високочутлива дитина

Елен Ейрон

Ваша дитина боязка та замкнута? Вона просто високочутлива. Це говорить автор – клінічний психолог з 20-річним стажем. Ростити таку дитину непросто, особливо тому що популярні виховні методи можуть тільки погіршити емоційну крихкість дитини. Книга містить опис найпоширеніших проблем і способів їх вирішення, наводяться основні принципи виховання, якими повинні керуватися батьки високочутливих дітей, щоб виростити їх щасливими в світі, де їм складно.

 

 

 

Ти можеш більше, ніж ти думаєш

Томас Армстронг

Це в першу чергу книга для підлітків, але батьки теж можуть її прочитати. Цю книгу треба починати читати з 10 років. Психологи кажуть, що саме в цьому віці починається пік самовизначення, пов’язаний з пошуком своїх талантів. Але ж талант не завжди там, де є оцінка «відмінно». Що таке бути «розумним» в реальному житті? Часто двієчники і трієчники стають успішнішими відмінників. Чому так відбувається? У чому криється справжній інтелект? Книга заснована на теорії емоційного інтелекту Гарднера. Вона розповідає про дев’ять видів інтелекту – дев’ять різних способів бути розумним, а також допомагає дітям позбутися комплексів і нав’язаних суспільством.

 

Що у нього в голові?

Ембер і Енді Анковскі

Не забувайте, що маленькі діти мислять інакше! Автори цієї книги пропонують 33 прості психологічні експерименти, які допоможуть батькам краще розуміти своїх дітей (від народження і до семи років). Результати таких експериментів мають практичне значення: тепер ви зможете уникнути дитячих істерик, зменшити споживання солодкого, дати старт розвитку пам’яті та відповідальності і, звичайно, навчитеся краще розуміти вашого малюка.